• • • Kommende utstillinger:

Retrospektiv / Nye arbeider, Østfold kunstnersenter og Fredrikstad kunstforening 2021

• • • Separatutstillinger:

SYNCHRONICITY –"I can’t remember things before they happen", Fredrikstad kunstforening 2017
BINDINGER – SOS / 50.Df4 h6, Hå Gamle Prestegård, Nærbø  2017
[VERTICAL HORIZON] Bryne kunstforening, Bryne 2015
BÚNAÐR, No13 Contemporary, Fredrikstad 2014
INHALE/EXHALE, Bø Samtidskunst 2013
UNDERKLANG, Kirkefestspillutstilling Christianssands Kunstforening 2010
HELLIG LAND, Punkt Ø / Kanalmuseet Ørje
2007
[VERA LUX], Møre og Romsdal Kunstnersenter, Molde
2002
ARTE POVERA, Galleri By The Way, Bergen
2001
DEN FORSVUNNE DIAMANTEN, Galleri S·E, Bergen
2001
NYGÅRDSGATEN 2A, Leilighet i Bergen, Eksamensutstilling
1998
JOHANNES 20:29, Den gotiske salen, Biskops Arnö, Sverige
1998

• • • Bestillingsverk:

Under arbeid:
AUKRA OMSORGSSENTER, Gossa, Samarbeid med Stefan Christiansen 2017-2018

Utført:
ROMSDAL VIDEREGÅENDE SKOLE, Molde. Samarbeid med Stefan Christiansen 2015-2017
JESSHEIM VIDEREGÅENDE SKOLE, Jessheim 2016-2017
KONGSTENBADET FREDRIKSTAD, Samarbeid med E. Handegård og S. Christiansen 2016-2017
VOSS VIDEREGÅANDE SKULE, Samarbeid med Stefan Christiansen 2015-2016
IGLEMYR SKOLE, Sandnes 2014-2016
GYLAND KIRKE, 2014-2015
LILLEHAMMER HELSEHUS, 2014
ANKERSKOGEN SVØMMEHALL, Hamar
2013
SAM EYDE VIDEREGÅENDE SKOLE, Arendal
2013
ÆLVESPEILET, Porsgrunn kulturhus
2011-2013
BRUHAGEN BARNESKOLE, Averøy
2011
AGDER ENERGI, Kristiansand 2009-2010
RÅDHUSAMFIET, Porsgrunn 2006-2007
UNIVERSITETET I STAVANGER 
2004-2006
BORGEN SYKEHJEM, Sarpsborg 2004-2005
KAPELL KIRKENS HUS, Oslo 2004
KRIGSSEILERNES MINNESMERKE I BERGEN 2003-2004

 • • • Utvalgte gruppeutstillinger:

HELIUM INIT#1 / MULTIPPELMARKED, Prosjektrom Helium / Fredrikstad 2018

FORSONING & NÅDE, Lillesand kunstforening /April 2017
Kurator: Barbro Raen Thomassen
Kunstnere: Julie Arntzen, Gunnar Torvund, Zhu Jiuyang, Su Yabi og Luo Fei

STØVKRYSTALLER-En foto/video utstilling om demens og Alzheimer
Hå Gamle Prestegård, Nærbø 17. okt-15.nov. 2015
Punkt Ø-Galleri F15, Jeløya 2015
Kurator: Christine Hansen
Kunstnere: Bente Gjeving, Viktor Micka, Marie Sjøvold og Christine Hansen

I ROSENS NAVN - Telemarksgalleriet, Notodden 2015
Hovedutstiller i temautstilling om rosemaling i billedkunst
Kurator: Tommy Sørbø og Helene Brekke
Kunstnere: Gerhard Munthe, Kai Fjell, Knut Rumohr, Kjell Nupen, Henrik Sørensen, Dagfin Werenskiold, Knut Buen, Geir Kåsastul m.flere

GREEN SIDE OF THE MOON- Gamlebyen i Fredrikstad 2015
Site-specific/Workshop under Månefestivalen
Kurator / Prosjektleder: Silje Steinsvik
Kunstnere: Stefan Christiansen, Ann Kristin Aas, Hege Liseth, Trude Johansen, Ellen Solberg, Søssa Jørgensen, Geir Tore Holm, Jonas Qvale, Helene Torp, Tulle Ruth, Elisabeth Thorsen, Putte Helene Dal, Kristian Pedersen, Romina NAito, Caecilia Wernersen, Yvonne Wiche Levinsen og Jonas Bjerketvedt.

UT/OVER, Kirkelig kulturverksted 40-års jubileumsutstilling. 2014
Stedspesifikke verk i Kulturkirken Jacob i Oslo.
Kuratert i samarbeid med Berit Hunnestad
Kunstnere: Trine Lise Nedreaas og HC Gilje

VISIT 2014,  Konsthall Betel, Mariannelund, Sverige 19. juli-15. august 2014
Kunstnere: Zi Bai (CHN), Sun Dapeng (CHN), Xu Yun (CHN), Ju Hongshen (CHN), Liu Jude (CHN), Zhong Shuheng (CHN), Oscar Furbacken (SE)

VEVRINGUTSTILLINGA 30- ÅRS JUBILEUM, Vevring 2009
Art Animal: Samarbeid med Monica Marcella Kjærstad og Trude Westby Nordmark

MOSS KUNSTFORENING, Moss 2009
Kunstnere: Siw Amina Bech, Jan Erik Beck, Ingunn Brevold, Stefan Christiansen, Siri Ensrud, Erik Formoe, Hans Ove Granath, Espen Gudevold, Jens Hauglin, Ary Ketting, Arne Lindaas, Elisabeth Omdahl, Steinar Rosenberg, Tommi Sarkapalo, Espen Tveit

IN/BETWEEN: VOICES, Stamsund Internasjonale Teaterfestival, Lofoten 2007
Kurator: Ragnhild Lie og Janeke Meyer Utne
Kunstnere: Gunvor Nervold Antonsen, Kristin E. Bjørn, Kristin Auestad Danielsen, Lisa Dillan, Aud Marit Skarrebo Holmen, Randi Strand, Hallfrid Velure & Eline Holbø Wendelbo

VEVRINGUTSTILLINGA, Vevring 2006
Kunstnere: Hugger-Mugger(S), Jan Bergh (S), Finn Egil Eide, Flora Metamorphicae, Ellen Hansen, Miho Higashide (JPN), Lars Kværne, John Olsen (DK), Michael Ruh (GB), Einar Sigstad, Natascha Wahl (GB), Eva Ullberg (S) og Berhanu Mekonen (N)

10X10, Sørlandets Kunstmuseum, Kristiansand 2005
Kurator: Erlend Høyersten
Kunstnere:Frank Brunner, Espen Dietrichson, Jan Freuchen, Aslaug Moi Frøysnes,Tarjei Bodin Larsen, Jon Løvøen, Marius Martinussen, Andreas Tellefsen og Øystein Aasan 

MEDLEY, Østfold Kunstnersenter, Fredrikstad 2005
Stipendvinnere fra 2004; Bente Vold Klausen, Tor Magnus Lundeby, Cathrine Schei, Ellen Solberg og Espen Tveit

40°ØST, Momentum, Østfold Kunstnersenter, Fredrikstad 2004
Kunstnere: Ingunn Brevold, Stefan Christiansen, Putte Helene Dal, Mia Hellekant, Hanna Høiness, Anne Kristine Jarulf, Eilin Johnsen, Tor-Magnus Lundeby, Live Mordal, Elisabeth Rønbeck Myrvang, Arne Revheim, Tommi Sarkapalo, Ellen Solberg, Isabella Sveinsen og Jahn Wiese

MIN GUD, MIN GUD, Kulturkirken Jakob, Oslo 2003
Kurator: Erlend Høyersten
Kunstnere: Ingrid Berven, Jeannette Christensen, Stefan Otto, Aslak Høyersten, Geir M. Brungot, Beate Petersen og Grete Charlotte Larsen

BERGEN-OSLO, Oslo Sentralstasjon 2003
Kurator: Galleri Temp i regi av Mesén
Kunstnere: Annette Kierulf, Grand Royal Art, Arne Magnar Rygg, Stefan Christiansen, Sabine Popp, Bjørg Taranger og Endre Aalrust

MUSICAXOCCHI/EYEMUSIC, Bolzano, Italia 2002
Kurator: Paola Tongon
Kunstnere: Mario Airò, Atelier van Lieshout, Olivo Barbieri, Botto & Bruno, Maurizio Donzelli, Granular Synthesis, Silvia Levenson, Marzia Migliora, Subsonica, Grazia Toderi, Heinrich Unterhofer, Bill Viola og Chen Zhen.

ANTEPRIMA BOVISA 
Milano Europa 2000, PAC/Palazzo Della Triennale, Milano, Italia
2001
Kurator: Gavin Jantjes
Kunstnere: (N)- Hedvig Anker, Ulf Verner Carlsson, Andrea Lange, Pierre Lionel Matte, (DK)- Jens Haaning, Frans Jacobi, Henrik Plenge Jackobsen, Johnny Jensen, Gitte Villesen, (S)- Jonas Dahlberg, Anna Kleberg, Jenny Magnusson, Kristoffer Nilson og Rickard Sollman

OSLO-OPEN, Henie-Onstad Kunstsenter, Oslo 2000
Kurator: Gavin Jantjes
Kunstnere: Hedvig Anker, Line Bergseth, Markus Brendmoe, Mesic Rus, Elisabeth Bjørnsen Werp, Lotte Konow Lund & Gardar Eide Einarsson

COASTLINE, NAUST, Reykjavik, Island 2000
Kurator for Naust: Per Gunnar Tverbakk
Kunstnere: a.men arhitects, Gitte Villesen, Olafur Eliasson, Elin Wikström, Geir Jenssen (Biosphere) og Snorre Ytterstad

TRANSATLANTIC, Galleri Sardin, Fedje 2000
Egeninitiert samarbeidsprosjekt
Kunstnere: Vibeke Harild og Caroline Kierulf

STUNT, Galleri HKS, Bergen 1999
Gjest: Pavel Büchler
Kunstnere: Per Gunnar Tverbakk, Gisle Frøysland og Mikkel McAllinden med gjester

BERGMAN, Holden Gallery, MMU & Annual Programme, Manchester, England 1999
Kurator: Pavel Büchler
Kunstnere: Ilona Huss Wallin og Elisabeth Gilje

SKRIFTEN PÅ VEGGEN, Biskops Arnö, Sverige 1998
Samarbeid med Lasse Mellberg

BYMIDTEN B-27, Qaqortoq, Grønland 1998
Egeninitiert samarbeidsprosjekt
Kunstnere: Elin Andreassen, Vibeke Harild og Caroline Kierulf

RHIZOME, Fløyen, Bergen 1998
Kurator: Rhizome
Kunstnere: Ingrid Berven, Fredrik Rosell & Jakob Røsvik Jensen og Maja Urstad

DIAGNOSE, Stavanger Kunstforening 1997
Jubileumsutstilling for Kunstskolen i Rogaland

ALLÉGATEN 41. Universitetet i Bergen 1997
Samarbeidsprosjekt: Kunstnere; Ilona Huss Wallin, Gardar Eide Einarsson og Chrystel Moreau

 

• • • Års-og landsdelsutstillinger:

VESTLANDSUTSTILLINGEN, Bergen, Haugesund, Stavanger, Førde, Ålesund, M/S Jupiter -Bergen (N)- Newcastle (UK) 2000
Kurator Gavin Jantjes 

HØSTUTSTILLINGEN, Kunstnernes Hus, Oslo 1996,97

© Laila Kongevold • Blekedamsveien 4. N-1672 Kråkerøy, NORWAY/ TEL.: +47 41 80 80 82